Responsive site özelliğine sahip olan mobil siteler, büyük ekranlarda sorunsuz görünebilmesi için eklenmiş olan görsel, font gibi detaylar göz önünde bulundurulduğunda tasarlanmış olan web sayfalarıdır. Mobil site için responsive tasarımlar, sitenin yazı fontu, görsel gibi bölümlerin genişliğe uygun şekilde boyutlandırılması işlemidir.

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonların kullanımı, gün geçtikte artmaya devam etmektedir. Artık internet üzerindeki kullanıcı trafiğinin büyük bir kısmı mobil siteler üzerinden gerçekleşmektedir.

Web sitenizin mobile uyumlu hale getirmek için site tasarımının en başında mobil versiyonu da düşünerek hareket etmemiz gerekiyor. Her ne kadar pek çok kişi PC boyutuna göre çalışmalarını gerçekleştirse de mobil ekranlar düşünülmediğinde responsive açısından büyük problem teşkil etmektedir.

Neden Mobil Uyumlu Web Site

Mobil uyumlu bir web siteye sahip olduğunuzda, Google üzerinde arama yapan kişiler siteniz üzerinde rahat bir şekilde ziyaret edebilme fırsatında olurlar. Siteleriniz mobile uyumlu olduğu zamanlarda müşterileriniz tarafından kullanıcı deneyimi en üst seviyeye ulaşmış olacaktır.

Artık günümüzün olmazsa olmazı konumuna gelen mobil siteler, responsive web tasarımlarında çok fazla avantaj sağlamaktadır. Kullanıcı dostu, mobil arayüz kullanımı konusunda daha rahat hareket etme gibi başlıca avantajlar sağlayabilmek için %100 mobil uyumlu web siteleri inşa etmelisiniz.